Koupě nemovitosti v Dubaji je ta správná volba
Základní informace o investování do koupě nemovitosti v Dubaji

Pravděpodobně první věc, která přijde na mysl místo investice, když máte peníze po ruce, je nemovitost. Samozřejmě mohou existovat alternativy, ale kapitál podpořený cihlami a maltou rozhodně vyhrává v mnoha bodech. Výběr je zde obrovský a mnoho lidí je lákáno nemovitostmi mimo domovskou zemi, zejména resort-styl s velkým množstvím slunce a moře.

Dubaj, která je celosvětově proslulá svými 7hvězdičkovými hotely, vzkvétajícím cestovním ruchem a rozvíjejícím se podnikáním, byla vždy považována za vysoce atraktivní investiční oblast. Pandemie koronaviru však rekalibrovala tradiční krajinu a ti, kteří plánovali koupit nemovitost, stejně jako zralí investoři, se nyní ptají, zda je dubajský trh s nemovitostmi stále hoden umístění finančních prostředků.

Existuje řada faktorů, které přispívají k růstu trhu s nemovitostmi ve městě, jako je vysoká kvalita projektů a rychlost jejich dokončení, daňový systém Spojených arabských emirátů, který podporuje rozvoj nových projektů, a příliv investorů, kteří se v něm snaží založit nové podniky.

Investoři pocházející ze zemí mimo Spojené arabské emiráty, kteří chtějí investovat na trhu s nemovitostmi v Dubaji, mohou získat významnou podporu a pomoc od agentů pro zakládání společností, kteří pomohou založit společnosti v oboru nebo dokonce jednoduše pomohou koupit nebo pronajmout nemovitost.

Jaké jsou důvody pro investování do nemovitostí v Dubaji?

Možná budete chtít investovat do nemovitostí v Dubaji z celé řady důvodů. Tyto důvody mohou zahrnovat, ale nejsou omezeny na:

Nižší ceny nemovitostí ve srovnání s jinými možnostmi dostupnými v Asii, Americe nebo Evropě, i když poptávka v sektoru nemovitostí vzrostla;

Nemovitosti jsou skvělou investicí, zejména v období inflace, protože náklady na údržbu mohou být spojeny s cenou pronájmu nemovitosti;

Pronájem nemovitostí je spolehlivý způsob, jak generovat příjem i přes různé hodnoty; například nemovitosti v Dubaji poskytují 8-10% návratnost investic;

Nemovitosti mají vždy zbytkovou hodnotu, která se vyplatí vlastnit i v případě, že se časem nebo v době pádu trhu snižuje;

Kdokoli na světě si může koupit nebo pronajmout nemovitost v Dubaji;

Banky v Dubaji půjčují finanční prostředky na nákup nemovitostí

Jaké jsou možnosti investic do nemovitostí v Dubaji?

Pokud jde o investice a příležitosti k rozvoji podnikání, téměř žádné jiné město na světě nemůže konkurovat Dubaji.

Nemovitosti jsou navíc jedním z nejpřínosnějších a nejperspektivnějších odvětví v emirátu. Prostředí legálního přistěhovalectví v zemi se každým dnem zlepšuje a zlepšuje, takže myšlenka nákupu nemovitostí není jen skvělým řešením přemístění, ale také skvělou investiční příležitostí.

V současné době jsou nejatraktivnější možnosti investic do nemovitostí v Dubaji následující:

Nákup rezidenčních nemovitostí za nižší ceny ve srovnání s takovými globálními hlavními městy, jako je Londýn nebo New York City;

Nákup komerčních nemovitostí ve svobodných zónách Dubaje a na pevnině a jejich pronájem majitelům podniků a podnikatelům;

Nákup hotelů a dalších turistických zařízení, protože cestovní ruch poskytuje stejně slibné příležitosti, jako jsou nemovitosti, pokud jde o investice;

Založení developerské firmy, která umožňuje výstavbu různých typů nemovitostí ve městě.

Dubaj je jedním z mála měst na světě, kde si investoři mohou vychutnat tolik příležitostí, pokud jde o nemovitosti.

Dubajský sektor rezidenčních nemovitostí

Ačkoli trhy s nemovitostmi po celém světě ustupují, trh s nemovitostmi v Dubaji se zvětšil pouze v rezidenčním i komerčním segmentu. I když podnikatelé a spotřebitelé, kteří hledají příležitosti ke koupi nemovitostí, byli v posledních několika letech opatrní, stabilita trhu s nemovitostmi zajištěná vládou Spojených arabských emirátů udržovala transakce v chodu, protože nové nemovitosti byly postaveny, zakoupeny a pronajaty. Rezidenční sektor města prosperuje díky vysoké míře nákupů bytů a domů. Kromě toho jsou rekreační nemovitosti stále populárnější, protože lidé si pronajímají a kupují vily, byty, byty a studia pro svou dovolenou v Dubaji.

Dubajský sektor komerčních nemovitostí

Komerční nemovitosti v Dubaji obecně zahrnují sklady, kancelářské prostory a nákupní centra nebo nákupní centra. Tento sektor nezažil velkou recesi, protože Dubaj se neustále stává stále více zavedeným obchodním kapitálem Spojených arabských emirátů. Kanceláře a výrobní linky společnosti vyžadují mnoho pracovních sil, což představuje velkou příležitost pro přistěhovalce a upevňuje neustálý příliv nových investic do sektoru komerčních nemovitostí. Totéž se týká jiných typů komerčních nemovitostí, včetně nemocnic, nákupních center, skladů atd.

Perspektivy trhu s nemovitostmi v Dubaji

Několik nedávných průzkumů ukázalo, že poslední roky přinesly vývojářům komerčních nemovitostí v Dubaji užitečné návratnosti investic. Jedním z hlavních důvodů, proč je toto odvětví tak silné jako kdykoli předtím, je skutečnost, že vývojáři neustále pracují v průmyslovém, kancelářském a maloobchodním sektoru. Pokud jde o výklenek rezidenčních nemovitostí, je také stabilní, pokud jde o pronájmy a nákupy. Investoři, kteří vlastní nemovitost a pronajímají ji ostatním, mají obvykle stálý příjem, který přichází v 8-10% návratnosti investic. Jednou z největších výhod dubajského trhu s nemovitostmi je, že je na rozdíl od většiny ostatních mezinárodních trhů otevřený a poskytuje různé investiční příležitosti. Nemovitosti jsou také skvělým zajištěním ve zvláštních případech, jako je získání úvěru.

Podnikatelé a investoři, kteří zvažují založení podniku na dubajském trhu s nemovitostmi, vědí, že Dubajský emirát se může pochlubit jednou z nejlepších kvalit života na světě a skutečně vysokou životní úrovní. Pokud se projedete Dubají, všimnete si, jak se tvoří infrastruktura, jaká zařízení jsou nabízena obyvatelům a jak jsou celkové podmínky ve městě navrženy pro pohodlné a příjemné bydlení. Současně, pokud porovnáte ceny nákupu a pronájmu nemovitostí v Dubaji s cenami v jiných metropolích světa, všimnete si, že jsou výrazně nižší. Přidejte do mixu celoroční teplé počasí, které zdobí region, a získáte dokonalou turistickou atraktivitu.

Proto investice do nemovitostí v Dubaji vždy stojí za to, ať už se chcete jen přestěhovat a žít tam nebo vybudovat podnikání. Samozřejmě existují určité předpisy, které musí každý investor dodržovat, ale existuje mnoho místních agentů, kteří jsou tam, aby pomohli každému aspirujícímu investorovi.

Různé investiční možnosti

Existuje mnoho možností pro investory a podnikatele, kteří uvažují o založení podniků v sektoru nemovitostí. Nové příležitosti se objevují každý měsíc. Ačkoli se mnoho svobodných zón ve městě rozšiřuje, existuje mnoho možností i na pevnině Dubaje a představují plodné investiční příležitosti pro podnikatele, kteří vědí, jak rozvíjet své nápady a pochopit, jak věci fungují na trhu.

Existuje tolik oblastí, na kterých mohou zahraniční investoři vybudovat jmění - Dubai Business Bay, Downtown Dubai, Dubailand, Jumeirah, abychom jmenovali alespoň některé. Osoba s pevným obchodním tušením může využít více investičních příležitostí ve městě a emirátu a v důsledku toho se stát vážným hráčem na trhu.

Je také důležité si uvědomit, že Dubaj je otevřena zahraničním investicím, což je vážný faktor pro podnikatele mimo Spojené arabské emiráty. Kromě toho země neustále pracuje na tom, aby zahraničním investorům poskytla nová práva a nové příležitosti na právní úrovni. Neustálý rozvoj Dubaje na všech úrovních vytváří nové kroky a cesty pro investory ze západních zemí, které mohou do země přinést více finančních prostředků a pomoci rozvíjet větší místo pro život a práci.

Legislativa v oblasti nemovitostí v Dubaji

Dubajský sektor nemovitostí je řízen dubajským pozemkovým oddělením, které také kontroluje zákony, které musí být dodržovány při vývoji, nákupu nebo pronájmu nemovitostí v Dubajském emirátu. Vzhledem k této skutečnosti je investice do nemovitostí jednou z nejbezpečnějších možností pro zahraniční investory, protože jsou chráněni zákonem.

Dubajská legislativa v oblasti nemovitostí je poměrně rozsáhlá a zahrnuje asi 6 různých zákonů. Tyto zákony musí být zaznamenány a následovány každým kupujícím nemovitostí ve městě a emirátu. To může být pro některé odrazovým můstkem, protože není vždy snadné přizpůsobit se novým zákonům, ale to je důvod, proč existují místní agenti, kteří jsou vždy tam, aby pomohli novým investorům udělat správnou věc a sledovat jejich krok.

Pronájem nemovitostí je spolehlivý způsob, jak generovat příjem i přes různé hodnoty; například nemovitosti v Dubaji poskytují 8-10% návratnost investic;

Proč kupovat nemovitosti ve výstavbě

Celkově vzato, ti, kteří se rozhodnou investovat na trhu s nemovitostmi v Dubaji, dostanou příležitost generovat značné příjmy, pokud to chtějí udělat pro obchodní účely. Přistěhovalci si mohou jednoduše koupit úžasné obytné čtvrti, ať už byty nebo domy, a užívat si bydlení v jednom z nejrychleji se rozvíjejících a nejvyspělejších měst na světě.

Dubaj se stala jedním z nejmodernějších a rychle se rozvíjejících měst na světě. Z ekonomiky založené na ropě se stala inovativním obchodním centrem, které se snaží využít geografické polohy země a rozmanitosti obyvatelstva. V důsledku toho město získalo místo v jednom z nejvýznamnějších mezinárodních komerčních sektorů. Ačkoli Dubaj je jistě velmi výhodnou destinací pro obchodní účely, má co nabídnout téměř každému.

Jednou z věcí, které město v posledních letech přilákalo zahraniční investory, je flexibilita a široké příležitosti v oblasti nemovitostí, zejména investice do nemovitostí mimo plán. Ale co přesně dělá nákup nemovitostí mimo plán v Dubaji tak zvláštní?

 

Odpovědi na 8 otázek, proč koupit off-plan nemovitost v Dubaji

Off-Plan nemovitosti v Dubaji jsou levnější než Ready-Built

To je možná jedna z nejzřejmějších výhod nákupu nemovitostí mimo plán: projekty, které ještě nejsou dokončeny, se prodávají v podstatě levněji. Navíc, když je nemovitost mimo plán, kterou kupujete, konečně postavena a uvedena do provozu, stojí mnohem víc, než když jste ji poprvé koupili. Vzhledem k úrovni kvality, kterou se vývojáři snaží setkat v Dubaji ve svých projektech, se konečný výsledek může stát skutečným pokladem.

Když investujete do nemovitosti mimo plán v Dubaji, nemusíte se obávat výkyvů trhu - stačí se držet ceny, za kterou ji koupíte. Takže v případě, že trh s nemovitostmi roste v hodnotě, nemusíte zvyšovat své platby, ale nemovitost, kterou jste si koupili, přesto stoupá v hodnotě.

Nákup nemovitostí mimo plánVybavení pohodlných platebních plánů

Dubaj má několik projektů oznámených na měsíční bázi. To staví developery do konkurenčního prostředí, kde se snaží poskytovat výhodnější ceny a pohodlnější platební plány.

Zatímco existují vývojáři, kteří mají tendenci rozdělit platbu buď na dvě části (50% platba předem a 50% po dokončení), nebo ji extrémně rozptýlit (například 1% měsíčně), většina společností se snaží vyvinout vícestupňové schémata, která jim poskytují poněkud konstantní příliv finančních prostředků a která vyhovují jejich kupujícím.

Například District One (D1) v Dubai MBR City nabízí kupujícím 7-letý platební plán a Dubai Hills Estate také nabízí 7-letý plán.

Investoři mají možnost prodat své off-plan realitní smlouvy ještě před dokončením projektu. Pokud trh funguje dobře a projekt je mezi zákazníky velmi populární, můžete získat velmi pěkný zisk z prodeje tím, že získáte rozdíl mezi jeho počátečními náklady a jeho cenou v okamžiku prodeje.

Jaká jsou některá z potenciálních rizik spojených s nákupem mimo plán?

Jedním z nejčastějších rizik je zpožděná doba dokončení. Neexistuje žádný způsob, jak si můžete být 100% jisti, že projekt, do kterého investujete, je dokončen přímo ve stanoveném datu dokončení. To je důvod, proč je velmi důležité provést předběžný průzkum developera nemovitostí projektu, do kterého uvažujete investovat.

Kontrola dosavadních výsledků společnosti a zajištění, že jakákoli smlouva o prodeji zaručuje kompenzaci v případě takových zpoždění, je něco, co byste mohli chtít udělat před provedením nákupu.

Dalším běžným rizikem je změna tržních podmínek. Klesající dynamika cen nemovitostí může vést k tomu, že zakoupená nemovitost mimo plán bude mít nižší hodnotu než její počáteční náklady. Ačkoli to souvisí také s hotovými nemovitostmi, nemovitosti mimo plán jsou postiženy hůře, protože může být těžší je zlikvidovat.

Jaké jsou náklady a poplatky, které se vztahují na nákupy off-plan (ve výstavbě)?

Nákup nemovitosti mimo plán v Dubaji je doprovázen určitými poplatky, stejně jako hotovými nemovitostmi.

Povinné poplatky, které musí kupující hradit, zahrnují:

Poplatek za registraci nemovitosti ve výši 4% z ceny nemovitosti zaplacené dubajskému pozemkovému oddělení;

Registrace Oqood ve výši 3 000 AED za zaplaceno dubajskému pozemkovému oddělení

Je také důležité si uvědomit, že to není vždy kupující, kdo platí, i když všechny poplatky a poplatky musí být zaplaceny. Mnoho vývojářů dnes má tendenci platit 50% poplatků, aby motivovali své zákazníky. Někteří vývojáři dokonce jdou tak daleko, že platí celý registrační poplatek Dubajského pozemkového oddělení (DLD) namísto kupujícího. V případě, že váš vývojář zaplatí v plné výši za vás, ušetříte alespoň 4% z vašich nákladů.

Jak víte, že projekt bude postaven?

Dokončení projektů mimo plán je zásadní záležitostí. Realitní regulační agentura (RERA) proto zavedla různá opatření, která musí každý developer dodržovat. Developer musí například vlastnit 100 % pozemků, kde se projekt staví. Developer musí také dokončit 20% výstavbu, uložit 20% na vázaný účet nebo provést zálohu ve výši 20% jako bankovní záruku. Spolu se všemi výše uvedenými skutečnostmi RERA požaduje, aby vývojáři předložili 10% záruku výkonu.

Aby kupující získali dodatečnou ochranu před podvody, zpožděními a zrušeními, měli by platit za své nákupy mimo plán pouze v bankách schválených DLD. Developer, od kterého kupujete nemovitost, bude mít přístup k finančním prostředkům, které jste vložili, pouze po dosažení určité fáze dokončení, která je schválena speciálním konzultantem.

Zatímco tato opatření se zdají být účinnou a povzbudivou zárukou, je také důležité, aby se kupující podívali na společnosti, od kterých uvažují o koupi nemovitosti. Jak již bylo zmíněno výše, kontrola dosavadních výsledků společnosti je velmi užitečná a možná budete chtít zkontrolovat i její pověst.

Kdy můžete prodat off-plan nemovitosti v Dubaji?

Dnešní trh s nemovitostmi v Dubaji je bezpečná a stabilní platforma. Toho bylo dosaženo řadou přísných opatření. Jeden z nich přímo ovlivňuje kupující, kteří chtějí prodat své nemovitosti mimo plán před dokončením. Emaar Properties, největší developer v Dubaji, požaduje, aby jeho zákazníci zaplatili alespoň 40% za své nemovitosti mimo plán, než jim bude dovoleno prodat je novým majitelům. Tato částka se může lišit v závislosti na vývojáři.

Jakmile je tedy tato hranice platby splněna, může majitel prodat svůj neplánovaný majetek - proces je velmi podobný prodeji hotových nemovitostí. Kupující i prodávající se dohodnou na ceně a podmínkách, poté podepíší smlouvu, požádají o noc registraci nového kupujícího u developerské společnosti a poté nový majitel převezme všechny zbývající platby po dokončení převodu. Je také důležité si uvědomit, že nový kupující musí zaplatit 4% poplatek za převod DLD, ať už byl již zaplacen původním kupujícím nebo ne.

Koupě nemovitosti je o emocích a její proces o rozumu

Jak ukazují statistiky, kupujícím trvá pouhých 30 sekund, než se vyjádří k nemovitosti, takže hodnotu prvního dojmu nelze podceňovat. Oslovení potenciálních kupců probíhá za pomoci propagačního videa a prvotřídních fotografií zachycujících vaši nemovitost v nejlepším světle.

Otevření prodejní transakce

Jakmile je nabídka přijata, prodávající by měl být připraven se všemi dokumenty pro transakci převodu vlastnictví. Zkompilujte všechny dokumenty týkající se nemovitostí předem, aby dohoda proběhla hladce. Budete potřebovat hypoteční dokumenty, kopie pasů, záruční listy, plnou moc, půdorysy a listinu o vlastnictví. Když je kupující nalezen, prodávající přijme nabídku a strany podepíší memorandum o porozumění, dohodu, kde jsou stanoveny podrobnosti o nemovitosti, prodejní cena, datum převodu a další podmínky (formulář F, standardizovaný dubajským pozemkovým oddělením).

Realitní makléři připraví dokument a společně můžete diskutovat a zahrnout další podmínky podle vašich požadavků. V této fázi kupující zaplatí 10% z ceny jako zálohu, aby udržel nemovitost mimo trh a potvrdil závazek kupujícího k akvizici.

Dále by se strany (kupující a prodávající nebo jejich jmenovaní plní moc) měli setkat v kanceláři developera, aby požádali o osvědčení o neexistenci námitek (NOC), které uvádí žádné dluhy vlastníka za poplatky za služby před developerem. Bylo by lepší, kdyby prodávající zaplatil všechny konečné účty a předem zkontroloval zůstatek. Poplatky za vydání NOC se liší od vývojáře k vývojáři a pohybují se mezi AED 500 - 1,500. Certifikáty jsou obvykle vydávány do 5-7 dnů.

Po vyřízení formalit s předložením otázky MOU a NOC přichází čas na závěrečnou fázi – převod vlastnictví, registrovaný na DLD.

 

Prodej zastavené nemovitosti v Dubaji

Zákony emirátu umožňují prodávat nemovitosti financované hypotékou. Takový druh transakce se provádí trochu jinak, ve srovnání se standardním a zahrnuje další kroky. Schéma prodávající-kupující-věřitel rozhodně vyžaduje odbornou pomoc makléře / vrstvy.

Za prvé, majitel zastavené nemovitosti by měl najít kupujícího, který souhlasí s pokrytím zbývající částky úvěru. Jak vyplývá z toho, čím menší je jeho velikost, tím větší je šance, že pro váš domov získáte nové majitele. Dotčená nemovitost také dává potenciálním kupcům důvody k tomu, aby při vyjednávání požadovali nižší cenu a někdy musí prodávající poskytnout slevu.

Zapojení věřitele zavazuje prodávajícího, aby od banky obdržel dopis o odpovědnosti, který nastiňuje nesplacenou částku úvěru. Později, po převodu, by měl být zúčtován buď kupujícím, nebo bankou kupujícího. Poté prodávající požádá o certifikát no Objection Certificate (NOC) od developera, vydaný. Poté by měla být nemovitost zablokována jménem kupujícího, aby se zajistilo, že prodávající nebude disponovat nemovitostí třetí straně, zatímco kupující vymaže hypotéku. Účastníci se setkají v některé ze správkyň dubajského pozemkového oddělení a předloží související dohodu.

Dalším krokem pro prodávajícího je doručení šeku kupujícího do jeho banky a místo toho obdrží oznámení o uvolnění hypotéky na nemovitost (zúčtovací dopis) a původní vlastnickou listinu. S těmito dokumenty a také pasem, vízem a emirates ID po ruce navštíví prodejce registrační kancelář Dubajského pozemkového oddělení (DLD) a setká se s kupujícím, aby vyrovnal převod vlastnictví.

Proces prodeje zastavené nemovitosti obvykle trvá asi 6-8 týdnů. Pokud kupující financuje pořízení nemovitosti prostřednictvím nové hypotéky, pak bude hypotéka prodávajícího zúčtována až poté, co banka kupujícího schválí úvěr a strany musí počkat až do té doby. Je třeba zmínit, že v tomto případě není nutné blokace nemovitosti, protože banka kupujícího dostane původní titul listiny místo toho poté, co kryje úvěr v bance prodávajícího.

 

Prodej off-plan nemovitostí v Dubaji

Je legálně povoleno, aby investoři před dokončením znovu prodali nemovitosti mimo plán v Dubaji. Pokud jde o podmínky likvidace domů mimo plán, hodně záleží na developerovi. Aby udrželi trh stabilní, nakonec raději omezí takové podobné transakce.

Většina developerů umožňuje likvidovat nemovitosti bai v Duwhen 30% -40% z celkové hodnoty je splaceno. Přesto si každá společnost stanovuje své vlastní požadavky a je vhodné specifikovat podrobnosti o způsobilosti.

Kromě toho možná budete muset vyzvednout schválení od úřadů, jako je dubajské pozemkové oddělení. Jakmile prodávající pokryje minimální požadovanou částku platby před developerem a získá nezbytná schválení, pokračuje v dohodě ve stejném vzoru jako prodej připravených domů. Pokud jde o prodej nemovitosti mimo plán pod hypotékou, doporučujeme před dokončením důkladně zkontrolovat zásady developera týkající se dalšího prodeje.

Převod vlastnického práva na nového majitele domu

Prodejní transakce je dokončena registrací jména kupujícího jako nového vlastníka nemovitosti. Předtím by měly být vypořádány nezbytné platby, jako je poplatek za převod 4% z ceny nemovitosti, poplatek za vlastnické právo AED 580, registrační poplatek 4000 AED, provize makléře, vrácení poměrných poplatků za služby.

Kupující a prodávající nebo jejich právní zástupci se znovu setkají v dubajském pozemkovém oddělení nebo v jedné z kanceláří jeho registračního správce, poskytnou originální pasy, MOU, NOC, titulní listinu a DLD schválí a vydá novou titulní listinu. Spolu s tím bude manažerův šek na prodejní prostředky uvolněn prodávajícímu nebo jeho plné moci.

V průměru celý proces prodeje trvá asi 3-4 týdny.

 

Poprodejní aktivity

S vlastnickou listinou na ruce by měl být kupující registrován jako nový vlastník energetickými společnostmi (DEWA a poskytovatelé klimatizace). Kupující zaplatí příslušné zálohy a poplatky a prodávající dostane zpět svou zálohu. Jedná se o obecné obrysy, jak prodat svou nemovitost v Dubaji, od samého začátku do konce. Vezměte prosím na vědomí, že v praxi se podmínky, zásady a poplatky mohou lišit případ od případu.

Proč je jednopokojový byt v Dubaji cennější než studio a jakou nemovitost byste si měli koupit, pokud ji chcete pronajmout?

Je důležité vědět, že pronájem nemovitostí je ve značné poptávce v Dubaji.

Měli byste si koupit nemovitost v Dubaji nebo jiném emirátu Spojených arabských emirátů a která možnost je lepší: vily, byty nebo studia?

Velká část obyvatel města se skládá z cizinců, pro které je pronájem nemovitosti v Dubaji mnohem dostupnější než její koupě.

To je průměrná situace i bez ohledu na celoroční tok turistů ve Spojených arabských emirátech.

V takových podmínkách je nákup nemovitosti pro následný pronájem poměrně chytrým krokem.

Aby však bylo zajištěno maximální zisk z těchto investic, je nezbytné správně vyhodnotit, jaký typ nemovitosti a v jakém okrese byste měli koupit.

Obecné trendy na trhu s nájemními nemovitostmi v Dubaji

Před nákupem nemovitosti v Dubaji se budete muset rozhodnout, jak přesně ji budete používat. Pokud kupujete nemovitost pro osobní potřebu, měli byste zvážit své individuální potřeby a preference, stejně jako přítomnost dopravní křižovatky a příslušné sociální infrastruktury.

Pokud však kupujete nemovitost k jejímu následnému pronájmu (dočasnému i celoročnímu), budete muset provést mnohem hlubší analýzu.

Při koupi nájemní nemovitosti je především důležité zaměřit se na preference vašich potenciálních nájemců.

To se týká nejen výběru okresu a bydliště, ale také počtu ložnic, přítomnosti blízkých škol, dětských institucí a tak dále.

Apartmány a venkovské domy se třemi a více ložnicemi jsou stěží oblíbené pro krátkodobé pronájmy. Pokud máte v úmyslu pronajmout svou nemovitost na méně než měsíc, může být rozumné zvážit kompaktnější možnosti s jednou nebo dvěma ložnicemi.

Hodnocení nejoblíbenějších typů nemovitostí v Dubaji

Podle analýzy trhu s nájemními nemovitostmi za posledních 6 měsíců roku 2019 byly byty s jednou ložnicí nejoblíbenější možností mezi potenciálními nájemci. Tento trend má jednoduché vysvětlení: Dubaj má obrovské množství cizinců a mladých párů, kteří v ní žijí a pracují, kteří ještě fyzicky nepotřebují velké byty s několika ložnicemi nebo luxusní vily.

Současně se relativně malé studiové byty, a to i přes jejich cenovou dostupnost a kompaktnost, postupně stávají méně populárními. Tento trend do značné míry souvisí s obecným poklesem cen nemovitostí za poslední 2 roky. Nyní si i nájemci s omezeným rozpočtem mohou dovolit pronajmout si poněkud pohodlné a prostorné ubytování. Kromě toho rozdíl mezi měsíčními cenami studií a apartmánů s jednou ložnicí již není tak podstatný.

Vzhledem k umístění jsou tradičně populárnější a výhodnější centrální městské části:

Dvoupokojové a třípokojové byty dohromady tvoří druhou nejoblíbenější možnost mezi nájemníky. Ve většině případů jsou apartmány se dvěma a více ložnicemi pronajímány rodinami s dětmi. Tito nájemci považují umístění škol a nemocnic za klíčovou prioritu.

Navzdory popularitě městských bytů je pronájem venkovských vil v Dubaji stále relevantní. Vily se dvěma a třemi ložnicemi jsou nejoblíbenější. Takové domy jsou často vybírány přáteli nebo kolegy, kteří se cítí pohodlně žít společně nebo rodiny s dětmi.

Je třeba poznamenat, že pronájem ziskového domu s jednou nebo dvěma ložnicemi je prakticky totožný, zatímco návratnost na třípokojové vile je téměř o 12% vyšší ve srovnání s možnostmi s jednou nebo dvěma ložnicemi.

 

Tyto stránky využívají cookies
Cookies používáme, abychom zajistili správné fungování a bezpečnost našich stránek, tím pádem co nejlepší zkušenost při návštěvě. Svá nastavení cookies můžete později kdykoliv změnit. Další informace o Cookies
Nastavení
Na této stránce můžete nastavit souhlas pro jednotlivé účely generování a využívání souborů cookies. Další informace o Cookies
Zajišťují, že tyto stránky fungují správně a bezpečně na všech zařízeních.
Analytické cookies nám pomáhají sledovat návštěvnost a informovat o tom, jak návštěvníci využívají tuto webovou stránku v průběhu jejich návštěvy.